הוראת מדע שאפתנית

מארק וינדשיטל, ג'סיקה תומפסון ומליסה בראטן

הוראת מדע שאפתנית הוא ספר הדרכה למורים למדעים — ביולוגיה, כימיה, פיזיקה ומדעי כדור הארץ והחלל. הוא מיועד לכל שכבות הגיל — גני ילדים, בתי ספר יסודיים, בתי ספר על־יסודיים ומכללות. הספר מחלץ את הוראת המדעים מדפוס ההוראה הפרונטלי ומציע הוראה הומנית ופרקטית המערבת את התלמידים בלמידה, מפתחת את חשיבתם המדעית ואת חשיבתם בכלל, ומחבבת עליהם את המחקר המדעי. הספר נגיש מאוד ומלווה באיורים ובדוגמאות של שיחות בכיתות.

מחברי הספר – מארק וינדשיטל, ג'סיקה תומפסון ומליסה בראטן – הם מומחים בהוראת מדעים המלמדים באוניברסיטאות ובבתי ספר.

מארק וינדשיטל הוא מרצה להוראה, ללמידה ולתוכניות לימודים באוניברסיטת ושינגטון בסיאטל. עבודת המחקר שלו מתמקדת בדרכים שבהן מורים מאמצים נהלי הוראה חדשים ובכלים שבהם הם משתמשים להעסקת תלמידיהם בפעילות למידה מובנית מתקדמת.

ג'סיקה תומפסון מכהנת אף היא כמרצה להוראה, ללמידה ולתוכניות לימודים באותה אוניברסיטה. תחומי מומחיותה הם פיתוח שיטות לשיפור הוראת המדע, עם דגש על שיתוף אוכלוסיות תלמידים מגוונות מבחינה תרבותית ולשונית.
מליסה בראטן היא מרצה להוראת מדע באוניברסיטת קולורדו בבולדר. מחקריה מתמקדים במורכבויות הכרוכות בהוראת מדע בדרכים תומכות תרבות המונעות עוולות ומטיפות לצדק.

לשלושת המחברים ניסיון רב בהוראת מדע בבתי ספר יסודיים, בחטיבות ביניים ובבתי ספר תיכוניים, ושלושתם זכו בפרסים על מחקריהם.

הסדרה הוראה איכותית היא יוזמה של קרן טראמפ ומכון ברנקו וייס המבקשת להעשיר את עולמם המקצועי של המורים ולסייע להם לשכלל את כישורי ההוראה שלהם.

"אין חכמה ואין עצה, ואין תבונה, אשר אין להם רועה"
(ר' ידעיה פניני, "בחינות עולם")

לרכישת הספר »